۲۴ خرداد ۱۳۹۹
خرداد ۲۴, ۱۳۹۹

تفاوت دل درد بارداری و پریود

خرداد ۲۴, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

تفاوت دل درد بارداری و پریود

سندرم قبل از قاعدگی باعث علائم متعددی می شود که شبیه با علائم اولیه بارداری است. در نتیجه، برخی از خانم ها در تعیین باردار بودن یا شروع دوره آنها مشکل دارند.
علائم هر دو سندرم قبل از قاعدگی (PMS) و حاملگی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما اغلب شامل حساسیت به سینه ، دل درد و تغییر در خلق و خوی می شوند.

در این مقاله، ما علائم PMS را با علائم اولیه بارداری مقایسه می کنیم و تفاوت های بین این دو را بررسی می کنیم.

علائم مشابه PMS و بارداری:

علائم مشترک PMS و بارداری شامل موارد زیر است:

علت دل درد در بارداری ،دل درد و کمردرد در اوایل بارداری
علائم هر دو سندرم قبل از قاعدگی و حاملگی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد

تغییر در خلق و خوی

احساس تحریک پذیری، اضطراب و ناراحتی و یا داشتن حس گریه، هم در اوایل بارداری و هم در روزهای منتهی به یک دوره مشترک است. این علائم سندرم قبل از قاعدگی معمولاً با شروع قاعدگی از بین می روند. اما اگر تغییرات خلق و خوی ادامه یابد و فرد پریود نشود ، این ممکن است نشانگر بارداری باشد.

احساس مداوم غم و اندوه می تواند نشانه افسردگی باشد. اگر تغییر خلق و خوی ۲ هفته یا بیشتر طول بکشد به پزشک مراجعه کنید. حدود ۱۰ درصد از زنان باردار در سراسر جهان وضعیت سلامت روان را تجربه می کنند که شایع ترین آن افسردگی است.

یبوست

تغییرات هورمونی علت شایع یبوست در زنان است. نوسانات می توانند حرکات روده را کند کنند. تحقیقات نشان می دهد یبوست تا ۳۸ درصد از زنان در دوران بارداری را تحت تأثیر قرار می دهد، اما همچنین بسیاری از خانمها درست قبل از دوره پریودشان دچار یبوست می شوند.

زنان باردار به احتمال زیاد در دو-سه ماهه اول بارداری یبوست دارند، در حالی که خانمهای دارای مشکلات روده مربوط به PMS معمولاً پس از شروع دوره خود، تسکین می یابند.

درد و حساسیت به پستان

تغییرات پستان یک علامت شایع در سندرم قبل از قاعدگی و اوایل بارداری است. این تغییرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

درد پستان

حساسیت پستان

تورم پستان

سنگینی پستان

برآمدگی بافت سینه

شدت این علائم در افراد متفاوت است.

با این حال، در افراد مبتلا به PMS، علائم مربوط به پستان معمولاً مهمترین میزان قبل از دوره قاعدگی است و معمولاً در طول دوره یا تا پایان دوره بهتر می شوند.

در اوایل بارداری، سینه ها ممکن است حساس شوند و اغلب سنگین تر می شوند. ناحیه اطراف نوک پستان ممکن است دچار سوزش و خارش شود. در برخی از خانمها همچنین در نزدیکی سطح سینه ها رگه های آبی قابل توجهی ایجاد دیده می شود.

علائم حساسیت سینه ها در دوران بارداری ۱ یا ۲ هفته پس از بارداری شروع می شود و تا زمان زایمان ممکن است ادامه یابد.

خستگی

هورمون پروژسترون قبل از پریود باعث خستگی و کوفتگی می شود. خستگی معمولاً پس از شروع پریود از بین می رود. برای خانم هایی که دوره های سنگین دارند ، خستگی بیش از حد در طول دوره پریود می تواند ادامه داشته باشد. همچنین ممکن است نشانه کم خونی فقر آهن باشد.

خستگی نیز علامت شایع اولیه بارداری است. خستگی اغلب در طول سه ماهه اول ادامه می یابد و برخی از زنان تا ۹ ماه کامل احساس خستگی می کنند. خوابیدن سخت و تکرر ادرار شبانه می تواند خستگی حاملگی را بدتر کند.

علت دل درد در بارداری ،دل درد و کمردرد در اوایل بارداری