۱۲ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۱۲, ۱۳۹۹

درمان ناباروری با iui

فروردین ۱۲, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

درمان ناباروری با iui

درمان ناباروری با iui : iui یک نوع تکنیک کمکی برای باردار شدن می باشد که طی آن متخصص زنان اسپرم شسته شده ای را برداشته و آن را در نزدیکی تخمک و درون رحم جایگذاری می نماید. در برخی موارد پزشک برای افزایش شانس باردار شدن افراد این روش را همراه با تجویز قرص های بارداری به کار می گیرد. ( متخصص زنان در خرم آباد )

در چه شرایطی از روش iui استفاده می شود؟

این روش در صورتی به بچه دار شدن افراد کمک می کند که:

خانم و همسرش بنا به دلایل مختلف قادر به نزدیکی نباشند.

چنانچه همسر فرد به بیماری های مقاربتی مبتلا بوده و اسپرم برای لقاح نیاز به شسته شدن داشته باشد؛ با این کار بیماری به نوزاد منتقل نخواهد شد.

برای بچه دار شدن نیاز به اسپرم اهدایی باشد.

چنانچه افراد به مشکلات باروری همچون تعداد کم اسپرم، اندومتریوز یا کیفیت پایین اسپرم مبتلا باشند و غیره.

موارد منع روش iui

توصیه دکتر کاملیا بیرانوند حیدری ، متخصص زنان در خرم آباد به خانم هایی با مشکلات ذیل این است که از انجام این روش برای درمان مشکل ناباروری استفاده نکنند:

زنانی با سابقه عفونت لگن

خانم های مبتلا به اندومتریوز متوسط تا شدید

بانوان دارای بیماری شدید لوله های فالوپ

روش iui چگونه انجام می شود؟

برای انجام این روش لازم است تا فرد به پشت دراز بکشد، سپس پزشک اقدام به باز کردن دیواره های رحم با استفاده از وسیله ای به نام اسپوکلوم می نماید و اسپرم را از طریق لوله های فالوپ، دهانه رحم و با بهره گیری از لوله ای منعطف به رحم وارد می کند. با این کار تخمک از مسیر تخمدان به داخل رحم حرکت می نماید. پزشکان معمولاً به منظور افزایش احتمال بارداری از فرد می خواهند که به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از اتمام این انجام روش دراز بکشند.