۲۴ خرداد ۱۳۹۹
خرداد ۲۴, ۱۳۹۹

فواید سلامتی و زیبایی روغن هسته انگور

خرداد ۲۴, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

فواید سلامتی و زیبایی روغن هسته انگور

روغن هسته انگور از فشرده سازی هسته های انگور بدست می آید. این روغن فاقد سدیم و کلسترول است و میزان اسیدهای چرب غیر اشباع آن تا ۹۰ درصد می‌رسد. خاصیت آنتی اکسیدانی عصاره انگور ۵۰ برابر بیشتر از ویتامین E و ۲۰ برابر بیشتر از ویتامین C است .


روغن انگور از تحت فشار قرار دادن دانه های انگور حاصل می شود. روغن انگور به خاطر فواید زیر شناخته شده است :

ضد التهاب

ضد میکروبی

خاصیت آنتی اکسیدانی

این خاصیت ها به همراه مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا و ویتامین E موجود در روغن انگور ، آن را به یک درمان موضعی محبوب برای پوست تبدیل کرده است.

فواید سلامتی روغن انگور

روغن انگور از نظر اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFAs) حاوی اسیدهای چرب امگا ۶ بسیار غنی است. PUFA ها در صورت استفاده از آنها به جای چربی های اشباع و چربی های ترانس در رژیم غذایی ، ممکن است برای قلب شما مفید باشند.

تحقیقات نشان می دهد که PUFA ممکن است کلسترول و خطر بیماری قلبی شما را کاهش دهد. اما یک واقعیت وجود دارد: سلامتی مطلوب به تعادل مناسب اسیدهای چرب امگا ۶ و اسیدهای چرب امگا ۳ در بدن شما بستگی دارد. بیشتر افراد بیش از حد کافی اسیدهای چرب امگا ۶ را در رژیم غذایی خود دریافت می کنند و تقریباً به اندازه کافی امگا ۳ ندارند.

مطالعات نشان می دهد که بیش از حد اسید چرب امگا ۶ ممکن است باعث التهاب شود که ممکن است منجر به بیماری های مزمن از جمله سرطان شود. اگر در حال حاضر به میزان کافی امگا ۶ در رژیم غذایی خود مصرف می کنید ، مصرف مرتب روغن انگور ممکن است میزان مصرف امگا -۶ شما را در سطحی ناسالم قرار دهد.

ویتامین E

روغن انگور منبع غنی ویتامین E ، حتی بیشتر از روغن زیتون است. ویتامین E یک ویتامین است که به عنوان یک آنتی اکسیدان محلول در چربی عمل می کند و به شما در محافظت از سلول های شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد که با سرطان ، بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن کمک می کند. ویتامین E همچنین از سیستم ایمنی بدن شما پشتیبانی می کند. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است پیشرفت زوال عقل را کند، کند ، اما مطالعه بیشتری لازم است. ویتامین E می تواند در برابر گرما مقاومت کند و روغن انگور نقطه حرارت بالایی دارد.

مزایای زیبایی روغن انگور

شرکت های زیبایی در محصولات مراقبت از پوست و مو از روغن انگور استفاده می کنند. اما هیچ مطالعه بالینی در مورد تأثیر روغن انگور بر روی پوست یا مو وجود ندارد. با این وجود ، بسیاری از مردم از روغن انگور به عنوان یک درمان طبیعی در خانه زیبایی در منزل خود استفاده می کنند.

طریقه مصرف روغن هسته انگور, روغن هسته انگور
خواص روغن هسته انگور برای پوست

روغن انگور مخصوص پوست سالم :

بسیاری از مزایای زیبایی روغن هسته انگور ممکن است به دلیل داشتن ویتامین E و اسید چرب امگا ۶ باشد. رادیکال های آزاد و عوامل محیطی مانند خورشید ، باد و آلودگی می توانند آثاری را روی پوست شما بگذرانند. آنها ممکن است علائم پیری را افزایش داده و باعث خشکی و تغییر رنگ پوست شوند.

ویتامین E به نبرد رادیکالهای آزاد کمک می کند، بنابراین ممکن است در هنگام مصرف رژیم غذایی به شما در بهبود پوست کمک کند. همین فایده ممکن است در مواقعی که مستقیماً روی پوست شما اعمال می شود نیز تاثیر داشته باشد.

طبق اعلام موسسه Linus Pauling ، اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۳ برای عملکرد و ظاهر پوست بسیار مهم هستند و اسیدهای چرب امگا ۶ برای عملکرد سد پوست ضروری هستند. اصلی ترین امگا ۶ PUFA در روغن انگور ، اسید لینولنیک است. این اسید چرب ممکن است به کاهش التهاب در لایه های میانی و خارجی پوست کمک کند.

دلایل دیگری که روغن انگور استفاده می شود عبارتند از:

• پوست را مرطوب می کند

• آکنه را بهبود می بخشد

• روشن کردن پوست

• منافذ را محکم می کند

• ظاهر زخم ها را کاهش دهید

• پاک کردن آرایش

روغن انگور به سرعت به پوست شما نفوذ می کند و باعث نمی شود پوست شما چرب شود. برای استفاده از روغن انگور روی صورت خود ، قبل از خوابیدن در شب چندین قطره را روی پوست تمیز ماساژ دهید. در صورت تمایل می توانید این روند را در صبح تکرار کنید. از آنجا که روغن انگور منافذ پوست را مسدود نمی کند ، برای همه انواع پوست از جمله پوست های چرب که نیاز به مرطوب کننده دارند ایده آل است.